Meniu
Cos de cumparaturi

Caffetin COLDmax 10 plicuri

Caffetin COLDmax 10 plicuri
OTC

Fotografiile sunt cu titlu informativ si nu creeaza obligatii contractuale

Caffetin COLDmax 10 plicuri
  • Disponibilitate: În Stoc
  • Cod produs: P495694180
19,00 Lei
Fără TVA: 17,43 Lei

Caffetin COLDmax conţine o combinație de substanțe care sunt eficiente în ameliorarea simptomelor asociate cu răceala și gripa, inclusiv ameliorarea durerii generale, a durerii de gât, durerii de cap, congestiei nazale şi scăderea febrei.

Pagina actualizata la data:
2024-05-18 06:30:23
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din farmacii putand varia! Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati Chestionarul si sa aveti varsta minima de 18 ani.

Caffetin COLDmax 10 plicuri

Descriere:

Caffetin COLDmax este un medicament sub forma de plicuri cu pulbere orala, care:

  • combate raceala si gripa
  • reduce temperatura corpului
  • amelioreaza durerea
  • reduce secretia nazala

Indicatii:

Pentru ameliorarea simptomelor de răceală şi gripă, incluzând ameliorarea durerilor generale, durerilor faringiene, cefaleei, congestiei nazale şi pentru scăderea temperaturii.

Atenţionări:

Înainte să luaţi Caffetin COLDmax, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă

  •  sunteți diagnosticat cu Sindrom Raynaud, o afecţiune cauzată de încetinirea circulaţiei la nivelul degetelor de la mâini şi de la picioare.
  •  aveţi diabet zaharat, o boală asociată cu valori crescute ale zahărului în sânge
  •  aveţi insuficienţă renală moderată şi severă
  •  aveţi tulburări ale funcţiei hepatice: insuficienţă hepatocelulară uşoară până la moderată (inclusiv sindromul Gilbert), insuficienţă hepatică severă (scor Child-Pugh >9), hepatită acută şi sunteţi tratat în acelaşi timp cu medicamente care afectează funcţiile ficatului, boală hepatică non-cirotică (boală hepatică care nu este asociată cu modificări structurale ale ficatului)
  •  aveţi anemie hemolitică (o reducere a numărului de celule roşii din sânge, care poate cauza paloare a pielii şi slăbiciune sau dificultăţi la respiraţie)
  •  sunteţi deshidratat
  •  consumaţi alcool etilic în cantităţi foarte mari
  •  aveţi malnutriţie cronică
  •  aveţi depleţie de glutation din cauza deficitelor metabolice
  •  aveţi astm bronşic sau sunteţi hipersensibil la acid acetilsalicilic (utilizat pentru ameliorarea durerii sau pentru subţierea sângelui). Este posibil să fiţi hipersensibil şi la Caffetin COLDmax.
  •  aveți glaucom cu unghi închis

Adresați-vă imediat medicului în cazul unei supradoze, chiar dacă vă simțiți bine, din cauza riscului de leziune hepatice tardive severe. 

Compozitie:

Substanţele active sunt paracetamol 1000 mg şi clorhidrat de fenilefrină 12,2 mg (echivalent cu fenilefrină bază 10,0 mg)

Mod de administrare:

Luaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau aşa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 16 ani şi greutatea mai mare de 50 kg un plic

Doza poate fi repetată la interval de 4 - 6 ore.

Nu luaţi mai mult de 4 plicuri într-un interval de 24 de ore.

Vă rugăm să reţineţi că dozele mai mari decât cele recomandate pot determina un risc de afectare foarte gravă a ficatului.

Mod de prezentare:

Cutie cu 10 plicuri

Producator Alkaloid



Specificatii
Disponibilitate Livrare prin curier
OTC 1

Media notelor

0,00

Bazat pe 0 recenzii

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Recenzia clienților despre produsul
Caffetin COLDmax 10 plicuri

  • (0)

Bazat pe 0 recenzii
Dati clic aici pentru a introduce o recenzie la acest produs.