Revigrip Sinus 20 comprimate - Solacium
Fotografiile sunt cu titlu informativ si nu creeaza obligatii contractuale
- Disponibilitate: În Stoc
- Cod produs: P495690386
Program: L-V: 09:00- 17:00
Coșul este gol!
Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată (de exemplu cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), al stărilor febrile, congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale.
Revigrip Sinus 20 comprimate - Solacium
Descriere:
Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată (de exemplu cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), al stărilor febrile, congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale.
Atenţionări:
Înainte să utilizaţi Revigrip Sinus, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.
Pentru a evita riscul unui supradozaj, se recomandă a nu se asocia cu alte preparate care conţin paracetamol.
Afecţiunile hepatice existente cresc riscul afectării hepatice datorate paracetamolului.
Se recomandă prudenţă în cazul administrării paracetamolului la pacienţii cu boli hepatice severe.
Se recomandă evitarea consumului de băuturi alcoolice în timpul tratamentului. Riscul supradozajului este mai mare la pacienţii cu ciroză hepatică nonalcoolică. În eventualitatea unui supradozaj, se recomandă ca pacientul să se adreseze medicului chiar dacă este asimptomatic, din cauza riscului întârziat de afectare hepatică severă.
Compozitie:
Substanţele active sunt: paracetamol și clorhidrat de pseudoefedrină. Fiecare comprimat filmat conține paracetamol 500 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.
Celelalte componente sunt: nucleu-celuloză microcristalină PH 102, Polivinilpirolidonă K30, amidonglicolat de sodiu tip A, talc, amidon de porumb, dioxid de siliciu coloidal anhidru, stearat de magneziu; film-Opadry II white 85F18422, alcool polivinilic parțial hidrolizat, dioxid de titan (E 171), macrogol/PEG 3350, talc
Mod de administrare:
Medicamentul se administrează pe cale orală.
Adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi peste 12 ani:
Doza recomandată este de 2 comprimate filmate Revigrip Sinus de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor. Intervalul minim între administrări este de 4 ore.
Nu se vor administra mai mult de 3 doze în 24 de ore.
Mod de prezentare:
Cutie cu 20 comprimate
Producator Solacium
Specificatii | |
Disponibilitate | Livrare prin curier |
OTC | 1 |
0,00
Bazat pe 0 recenzii
Bazat pe 0 recenzii
Dati clic aici pentru a introduce o recenzie la acest produs.